Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Anděl smrti: Zdravotní sestra je podezřelá z vraždy 60 dětí. Chybělo málo a prošly jí

Anděl smrti: Zdravotní sestra je podezřelá z vraždy 60 dětí. Chybělo málo a prošly jí

Zdravotní sestra z Texasu je podezřelá z vraždy 60 dětí, po desetiletí jí ale byla prokázána jedna. Za zabití 15měsíční dívky a zranění 4týdenního chlapce, kterému píchla heparin, si odpykávala dva oddělené tresty – jeden na 99 let, druhý na 60. Kvůli přeplným věznicím se ale už příští rok měla dostat na svobodu, aby se tak nestalo, otevřeli vyšetřovatelé její případ znovu. A Američané se nestačí divit.

Na konci května už byla Genene Jonesová usvědčena z dalších dvou vražd. Dvouletou dívku Rosemary a 11měsíčního chlapce Joshuu zabila v roce 1981. Joshuovi dala injekcí smrtelnou dávku léku proti záchvatům, přestože jimi netrpěl.

Vyšetřovatelé teď pročesávávají všechna další podezřelá úmrtí ze 70. a 80. let, kdy Jonesová v texaské nemocnici pracovala. Vyslýchají svědky, prohledávají záznamy dětí, které zemřely, když měla službu.

„Chceme, aby byla potrestána za tolik smrtí, kolik jich důkazy prokážou, říká žalobce Nicholas LaHood. „Důkazy ale potřebujeme, budeme to brát případ po případu. Všech 60 jich ale neprokážeme."