Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Atentát na Trumpa? Arabská média předpovídají, že zaútočí Američan

Atentát na Trumpa? Arabská média předpovídají, že zaútočí Američan

Několik arabských deníků v posledních dnech spekulovalo o tom, že se Američané pokusí o atentát na Donalda Trumpa. Připomínají, že budoucí prezident má ve Spojených státech řadu nepřátel a to i v politických kruzích. Ti podle arabských komentátorů proti němu poštvávají veřejnost a ohrožují hladké předání vlády, mohli by navíc vyprovokovat možného atentátníka.

Egyptský provládní list Al-Ahram dnes vydal komentář s titulkem Atentát na Trumpa – zpráva, kterou brzy uvidíte. Autor textu Hani Asl v něm předpovídá, že zatím neznámý útočník Trumpa zabije. Pokud ne okamžitě, tak poměrně brzy. Důvodů je podle něj hned několik. „Trumpovi odpůrci, demokratičtí i ti další, nám připomínají lidi, kteří zaplnili naše náměstí během Arabského jara. Je to stejná strategie, stejná podlost, stejná forma protestu. Vidí jen sami sebe a každý, kdo s nimi nesouhlasí, je podle nich zločinec,“ píše v textu komentátor. Útočí také na média, které podle něj Trumpovi odpůrce vyzdvihují.

Muž, který Trumpovi vyhrožoval smrtí, je ve vazbě
Americká policie dnes na Floridě zadržela muže, který vyhrožoval Donaldu Trumpovi smrtí. Oznámila to agentura AP s odvoláním na informaci policistů z Miami Beach. Muž video,na kterém vyhrožuje budoucímu prezidentovi, poslal na sociální síť Twitter. Zatčen byl krátce poté. Úřady ho viní z ohrožování veřejného činitele.

Novinář dále jmenuje několik případů, kdy se Trumpovi kritici podle něj pokusili budoucího prezidenta zdiskreditovat. S blížícím se datem inaugurace prý tato snaha sílila. Další řadu nepřátel si podle Asla Trump vytvoří, až prohlásí Muslimské bratrstvo za teroristickou organizaci, zruší dohodu s Íránem, vybuduje zeď na hranici s Mexikem a reorganizuje americká ministerstva. Právě zásah do Ministerstva obrany, Pentagonu a tajných služeb by podle egyptského tisku mohl vyprovokovat odpůrce k tomu, aby se Trumpa pokusili zbavit.

Podobně už se po Trumpově zvolení vyjádřil jiný egyptský komentátor, který pokus o atentát předpovídal v souvislosti s vlnou masivních listopadových protestů. O možném atentátu spekuloval také server Al Ahan News, který vlastní libanonské hnutí Hizballáh. „Trumpovo prezidentství může být zastíněné problémy mezi ním, politiky a novináři, kteří představují tradiční politický systém. Trump věří, že tyto elementy proti němu spřádají plány a chtějí se ho stejně jako jeho voličů zbavit. Možná tak v Americe brzy uvidíme překvapení,“ napsal jeden z autorů listu na web.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek