Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bankovní lupiči ukradli na Slovensku skoro milion korun. Utekli do Česka, mohou být ozbrojení

Bankovní lupiči ukradli na Slovensku skoro milion korun. Utekli do Česka, mohou být ozbrojení

Tři muži neznámé totožnosti přepadli dnes ráno na Slovensku peněžní ústav a ukradli 34 000 eur, tedy asi 890 000 korun. Policie na ně narazila u Slavičína na Zlínsku, muži ale utekli do lesa. Muži by mohli být ozbrojení. Nyní je v rojnicích hledá 120 policistů ze Zlínského, Moravskoslezského i Jihomoravského kraje, řekla ČTK zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Do pátrání se zapojují i slovenští policisté, vrtulník a policisté na koních a se psy.

Policie muže hledá v okolí obce Rokytnice. „Dopoledne došlo ke kontaktu s policistou, muži však nereagovali na výzvu ani na varovný výstřel a utekli do lesa,“ uvedla Kozumplíková. Od té doby policie žádné nové informace o pohybu mužů nemá.

Muži by podle policie měli být v lese. Varovala proto starosty okolních obcí. „Varovali jsme lidi, ať neopouštějí zabydlené části obce a nechodí do lesa nebo na pole,“ řekl ČTK starosta Rokytnice Antonín Goňa. Zprávu vyhlásil obecním rozhlasem. „To víte, že lidé, jak viděli policejní auta, tak hned volali na úřad,“ uvedl starosta. Obec má asi 590 obyvatel.

Policisté podle Kozumplíkové hledají v lese na kraji obce. „Cesta tudy vede ještě do další obce, proto projíždějící auta kontrolujeme. Nabízíme také lidem doprovod do jejich domovů,“ uvedla Kozumplíková.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek