Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Belgičané jen těsně unikli dalšímu masakru. Uskakovali před autem plným zbraní

Belgičané jen těsně unikli dalšímu masakru. Uskakovali před autem plným zbraní

V Antverpách se neznámý člověk pokusil autem najet vysokou rychlostí do pěší zóny. Uvedla to belgická policie, podle které se podezřelého podařilo zadržet. Není zřejmé, zda muž, v jehož autě se podle místních médií našly zbraně, především prchal policii nebo měl v úmyslu autem zabíjet na konkrétním místě. Ve městě jsou rozmístění vojáci.

Belgická média o útoku informují jako o nepovedeném. Řidič prý v dopoledních hodinách najel vysokou rychlostí do míst, kde se pohybovalo množství lidí. Těm se podařilo uskočit, nikdo zřejmě nebyl zraněn.

Jak uvedl server Gazete Van Antwerpen, muže se podařilo zatknout. V autě měl zbraně a další nebezpečné předměty. Belgická média o šoférovi píší, jako o maskovaném radikálovi severoafrického původu. Starosta města ani šéf policie nechtěli okolnosti útoku podrobněji komentovat.

Bezpečnostní složky ve městě jsou v nasazení a zaměřují svoji pozornost na místa, kde se shromažďuje hodně lidí. O bezprostřední hrozbě dalšího útoku ale nejsou informace. 

Incident se objevuje den po atentátu v Londýně. Útočník tam nejprve autem porážel lidi na Westminsterském mostě a pak zaútočil nožem u budovy parlamentu. Vedle něj přišli o život další tři lidé a na 40 osob utrpělo zranění. K útoku ve Velké Británii se přihlásila radikální organizace Islámský stát, není ale zřejmé, že by na ni útočník měl jakoukoli přímou vazbu.