Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Berlusconi to nevzdává. Založil novou stranu na ochranu zvířat, chce až pětinu hlasů

Berlusconi to nevzdává. Založil novou stranu na ochranu zvířat, chce až pětinu hlasů

Bývalý italský premiér a mediální magnát Silvio Berlusconi se stal spoluzakladatelem nové strany ochránců zvířat. Osmdesátiletý politik, který se podle agentury APA už delší dobu netají svojí láskou ke zvířatům, tvrdí, že nová strana by mohla získat ve volbách až pětinu voličských hlasů.

Berlusconim prý hluboce otřáslo video pořízené ve velkochovu zvířat. „Nejsme závislí na žádné politické straně, na žádném ekonomickém zájmu. Chceme se angažovat proti jakékoliv formě násilí na zvířatech a jejich vykořisťování," řekla hlavní zakladatelka nového hnutí, bývalá ministryně turistiky Michela Brambilla.

Berlusconi, který byl v minulosti znám spíše svojí slabostí pro ženy než pro čtyřnohé tvory, letos před Velikonocemi podpořil kampaň italských ochránců zvířat namířenou proti konzumaci jehněčího. Zveřejněny byly fotografie, na kterých Berlusconi jehně drží v náruč ínebo krmí z lahvičky. Zachránil život pěti jehňat, která místo na pekáč putovala do parku u jeho vily nedaleko Milána.

Agentura APA připomíná, že Berlusconi loni prohlásil, že se chce stát vegetariánem. Lásku ke zvířatům prý objevil díky své 31leté přítelkyni Francesce Pascalové. Spolu s ní se k Berlusconimu nastěhovali i dva maltézští psíci, Dudu a Dudina.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek