Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bezdomovec-hrdina v Manchesteru zachraňoval životy. Lidé se mu teď skládají na střechu nad hlavou

Bezdomovec-hrdina v Manchesteru zachraňoval životy. Lidé se mu teď skládají na střechu nad hlavou

Pondělní teroristický útok v anglickém Manchesteru má dalšího hrdinu. Stal se jím sotva třicetiletý muž bez domova. Chris Parker se v době útoku nesnažil tak jako stovky jiných z místa neštěstí uniknout. Naopak běžel k místu útoku, kde se snažil pomáhat zraněným lidem. 

„Všichni už byli na odchodu, spokojení po skvělém koncertě. Během zlomku sekundy jsme všichni zaznamenali záblesk, pak dým, a poté křik a paniku. Vlna mě srazila k zemi a když jsem vstal, místo abych utíkal pryč, jsem běžel vstříc tomu zmatku, abych pomohl zraněným,“ popisoval situaci Chris Parker.

„Viděl jsem malou dívku, zabalil jsem ji do jednoho z reklamních triček, která se všude povalovala a dovedl k mamince. Pak jsem se snažil pomoci starší dámě o kus dál, ale už bylo pozdě, umřela mi v náručí,“ popisuje muž bez domova.

Jeho hrdinství se brzy dostala pozornost celého národa. Britové byli tímto příběhem odvahy a nesobeckosti dojati. Jeden z nich, Michael Johns, tak na komunitním serveru GoFundMe založil sbírku, která měla hrdinské počínání muže bez domova ocenit.

Původní cíl byl vybrat pouze tisíc liber, během jednoho dne se však vybralo 35krát víc (přes milion korun) a částka stále roste.

Dojemný příběh navíc pokračuje. Do sbírky se totiž zapojila i parkerova matka Jessica, která touží syna, se kterým se kdysi odcizila, opět spatřit. „Chris je můj syn a já toužím po tom, abych ho mohla kontaktovat. Byli jsme odcizeni po velmi dlouhou dobu, ale myslím, že právě teď mě potřebuje,“ napsala Chrisova matka s tím, že o synově bezdomovectví nevěděla.

720p 480p 360p 240p
VIDEO: Co víme o teroristovi z Manchesteru

Při teroristickém útoku, který otřásl v pondělí v noci koncertem Ariany Grande v Manchesteru, přišlo o život zatím 22 lidí, desítky dalších jsou v nemocnici. Češi mezi oběťmi ani zraněnými nejsou, řekla mluvčí ministerstva zahraničí Irena Valentová.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek