Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bojkot amerických demokratů. Zablokovali hlasování o dvou Trumpových kandidátech na ministry

Bojkot amerických demokratů. Zablokovali hlasování o dvou Trumpových kandidátech na ministry

Američtí demokratičtí senátoři dnes bojkotovali plánované hlasování příslušných výborů o ministrech nominovaných americkým prezidentem Donaldem Trumpem do čela rezortů financí a zdravotnictví. Vymohli si tak odklad hlasování, protože podle daných pravidel se jednání musí účastnit alespoň jeden zástupce demokratů.

Průtahy, v nichž je čeká přehlasování republikánskou většinou, opozice zdůvodnila tím, že chce získat více informací o kandidátech, u nichž panují pochybnosti o jejich činnosti z minulosti.

V případě kandidáta na ministra zdravotnictví Toma Price se demokraté zajímají o to, že v rozporu se svým dřívějším prohlášením před senátory obdržel finančně zvýhodněnou nabídku na nákup akcií jedné australské zdravotnické společnosti.

Kandidát na správce státní pokladny Steve Mnuchin zase na sebe upoutal pozornost, když zřejmě nepravdivě popřel při slyšení v Senátu, že banka OneWest, kterou vlastnil, automatizovaně přes počítač schvalovala dokumenty u problematických hypotečních úvěrů, aniž by je posuzovala individuálně.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek