Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bouře století v Moskvě. Uragán nepřežilo nejmíň 16 lidí

Bouře století v Moskvě. Uragán nepřežilo nejmíň 16 lidí

Počet obětí silné vichřice v Moskvě a okolí stoupl na 16 a desítky raněných stále zůstávají v nemocnicích. Oznámily to dnes ruské úřady. Předchozí bilance pondělního uragánu činila 11 mrtvých. Řádění živlů způsobilo také značné hmotné škody.

„Podle posledních údajů se v nemocnicích nalézá 108 zraněných. Poškozeno je 243 domů, 135 sloupů pouličního osvětlení, přibližně dvě tisícovky aut a popadalo na 14 000 stromů,“ uvedl moskevský starosta Sergej Sobjanin. Následky podle něj odstraňuje na 30 000 lidí s 5000 kusy techniky.

Lékaři v 15 moskevských nemocnicích podle údajů radnice ošetřili celkem 146 lidí. Mezi 108 hospitalizovanými pacienty je 22 dětí. Jeden nezletilý je i mezi oběťmi. Osm raněných je ve vážném stavu.

Uragán přerušil železniční spojení, na některých místech Moskvy vyřadil i městskou dopravu, desítky letů z moskevských letišť nabraly zpoždění. Podle rozhlasové stanice Echo Moskvy byl uragán v metropoli nejničivější za posledních více než 100 let meteorologického pozorování.

Na jednu z obětí spadla autobusová zastávka, kterou vítr vytrhl ze země. Většina mrtvých podlehla zraněním, která jim způsobily padající stromy. Dva lidé zemřeli, když na ně spadl altán.

„Takovou katastrofu s tolika oběťmi nepamatuji,“ řekl starosta Sobjanin. Již dříve slíbil, že rodiny obětí obdrží peněžní kompenzace.

Silný vítr a prudký déšť zasáhl i jednu z rezidencí ruského premiéra Dmitrije Medveděva. Několik borovic spadlo na trávník a příjezdovou cestu v sídle šéfa vlády ve vsi Gorki 30 kilometrů od Moskvy.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek