Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bratr vraha z Manchesteru chtěl také rozsévat smrt. Chystal atentát na vyslance OSN

Bratr vraha z Manchesteru chtěl také rozsévat smrt. Chystal atentát na vyslance OSN

Bratr Salmána Abádího, který při útoku v britském Manchesteru zabil 22 lidí, byl prý členem islamistické buňky. Plánoval atentát na vyslance OSN v Libyi. Uvedl to list The Daily Telegraph.

Terčem atentátu se měl stát Němec Martin Kobler, který OSN v Libyi zastupuje. Útok byl chystán na dobu, kdy bude Kobler pobývat v metropoli Tripolisu. Plán byl ale včas překažen, uvedly diplomatické zdroje.

Libyjské bezpečnostní síly údajně buňku několik měsíců sledovaly a označily Hašíma Abádího, dvacetiletého bratra sebevražedného atentátníka z Manchesteru, za "významného hráče". Islamisté již měli téměř připravenou výbušninu, jejíž výbuch měl zasáhnout Koblerův konvoj.

Abedi se narodil v Manchesteru libyjským rodičům, kteří do Británie přišli jako uprchlíci ve snaze uniknout pronásledování ze strany režimu někdejšího libyjského diktátora Muammara Kaddáfího. Při útoku na multifunkční halu v severoanglickém Manchesteru, kde koncertovala americká zpěvačka Ariana Grande, zahynulo v noci na úterý 22 lidí, včetně osmileté holčičky, a 116 dalších utrpělo zranění. K akci se přihlásilo radikální hnutí Islámský stát.

Abádího bratr a jeho otec byli v Tripolisu ve středu zatčeni.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek