Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Britská premiérka chce razantně snížit počet přistěhovalců. Po brexitu na to prý bude mít páky

Britská premiérka chce razantně snížit počet přistěhovalců. Po brexitu na to prý bude mít páky

Pokud britská Konzervativní strana zvítězí v červnových parlamentních volbách, dodrží svůj slib a sníží počet přistěhovalců na „desetitisíce ročně“. V projevu ke svým příznivcům to v Londýně prohlásila premiérka Theresa Mayová. Předčasné volby se ve Spojeném království z jejího rozhodnutí uskuteční 8. června.

Je důležité, abychom pokračovali v prohlášeních, že chceme imigraci omezit na přijatelnou úroveň. Domníváme se, že spočívá v desítkách tisíc,“ řekla Mayová.

Podle agentury Reuters ale navzdory slibům konzervativní vláda od roku 2010, kdy přišla k moci, tohoto cíle nedosáhla. V ročním období mezi loňským zářím a zářím 2015 přišlo do Británie podle oficiálních údajů 273 000 přistěhovalců. Je to o 49 000 méně než v předchozím srovnatelném období.

„Jakmile opustíme Evropskou unii, budeme mít samozřejmě možnost zajistit vlastní kontrolu hranic. Budeme moci zavést vlastní opatření pro osoby, které do Británie přicházejí z EU,“ konstatovala premiérka. „Odchod z EU znamená, že nebude existovat volný pohyb osob jako v minulosti,“ dodala Mayová.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek