Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Byl jako můj syn, nemohl jsem ho tam nechat.“ Brit riskoval život pro záchranu malého chlapce

„Byl jako můj syn, nemohl jsem ho tam nechat.“ Brit  riskoval život pro záchranu malého chlapce

Většina lidí se při útoku v Barceloně, kde ve čtvrtek najel útočník dodávkou do davu lidí na zaplněném bulváru La Rambla, běžela v panice schovat. Našli se však tací, kteří nedbali na své bezpečí a poskytovali zraněným pomoc. 

Čtyřiačtyřicetiletý Brit Harry Athwal byl zrovna na balkoně v jedné z místních restaurací, když do davu lidí pod ním najel útočník dodávkou. „Viděli jsme přijíždět dodávku, kličkovala po silnici. Lidé lítali vzduchem…“ vzpomínal pro deník the Mirror.

Harry si všiml, že po útoku zůstal na zemi ležet malý chlapec. Okamžitě se k němu rozběhl a snažil se mu pomoci, navzdory hrozícímu nebezpečí. „Byl v bezvědomí, měl nohu vytočenou špatný směrem, z hlavy mu tekla krev, věděl jsem, že to byla víc než krev,“ řekl otřesený turista britskému deníku.

„Kontroloval jsem mu pulz, ale žádný jsem nenahmatal. Dal jsem mu ruku na záda a myslel jsem, že umřel. Hladil jsem ho po vlasech a brečel jsem, ale zůstal jsem s ním. Seděl jsem tam, protože jsem ho nemohl nechat uprostřed silnice,“ svěřil se.  

720p 360p
Teror ve Španělsku

Odejít odmítl i poté, co ho k tomu vyzvali policisté. „Celou dobu se mi honilo hlavou, že se teroristé mohou vrátit, ale nemohl jsem tam to dítě nechat. Byl pro mě jako vlastní syn. Mohlo mu být tak sedm nebo osm let, stejně jako mému klukovi, “ zdůraznil odvážný muž.  

Ač se mu zdálo, že seděl na silnici hodiny, ve skutečnosti to mohlo být tak deset minut. Zdravotníci dorazili na místo velmi rychle, ale protože měli plné ruce práce s jinými zraněnými, musel je několikrát volat, aby přišli i k němu.

Když si zdravotníci malého klučinu přebrali, Harry se zhroutil do náručí své sestry, která se ho mezitím vydala hledat. Co se stalo s chlapcem a zda je naživu, nevědí.

Pohotovou reakci předvedl i neznámý muž, který místem projížděl na scooteru. Všiml si, že na zemi leží zraněný postarší muž. Neváhal, hodil si ho před sebe a uháněl s ním do nemocnice. Přes veškerou snahu však kanadský turista Ian Moore Wilson svým zraněním podlehl.

Spolu s ním zatím zemřelo třináct lidí, další stovka utrpěla více či méně vážná zranění. O několik hodin později při jiném atentátu teroristé ve španělském městě Cambrils připravili o život jednu ženu. Mezi 14 oběťmi by měli být Španělé, Němci, Italové, Portugalka, Belgičanka a Američan. Všechny oběti však zatím nebyly identifikovány. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek