Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Být z Afghánistánu už uprchlíkům v Německu nestačí. Azyl ale pořád dostane každý druhý

Být z Afghánistánu už uprchlíkům v Německu nestačí. Azyl ale pořád dostane každý druhý

Podíl počtu uznaných žádostí o azyl podaných v Německu migranty z Afghánistánu dál klesá. Informoval o tom list Passauer Neue Presse s odvoláním na informace ze spolkového ministerstva vnitra. Azyl v Německu v prvních dvou měsících letošního roku dostala méně než polovina žadatelů z Afghánistánu.

V lednu a únoru německé úřady uznaly za oprávněné 47,9 procenta žádostí o azyl občanů Afghánistánu. V roce 2015 přitom kladně vyřídily ještě 77,6 procenta těchto žádostí a loni 60,5 procenta.

Ministerstvo vnitra údaje o počtu uznaných žádostí zveřejnilo v odpovědi na dotaz poslankyně postkomunistické strany Levice Ully Jelpekové. Ta v této souvislosti kritizovala německou vládu. Výrazný pokles podílu uznaných žádostí je podle ní „výsledkem politické objednávky“, jejímž cílem je podle ní deportovat více Afghánců do vlasti, a vyslat tak odstrašující signál dalším obyvatelům konflikty zmítané země.

Německo přijalo v roce 2015 kolem 890 000 migrantů, loni dalších 280 000. V poslední době usiluje o zrychlení procesu vyhošťování neúspěšných žadatelů o azyl. Do údajně bezpečných oblastí Afghánistánu Berlín deportoval v poslední době několik desítek lidí, značná část z nich se k návratu do vlasti nechala přesvědčit dobrovolně výměnou za finanční podporu.

Vyhošťování afghánských uprchlíků z Německa kritizuje řada organizací na ochranu lidských práv včetně Amnesty International. Je podle nich protiprávní.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek