Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bývalý Trumpův stratég se před vyšetřovateli konečně rozpovídal. Bannonův výslech trval 20 hodin

Bývalý Trumpův stratég se před vyšetřovateli konečně rozpovídal. Bannonův výslech trval 20 hodin

Jeden ze strůjců volebního vítězství Donalda Trumpa, vrchní stratég jeho kampaně Steve Bannon, se konečně rozpovídal o ruském ovlivňování amerických prezidentských voleb. Před zvláštním vyšetřovatelem Robertem Muellerem totiž v posledních dvou dnech hovořil přes dvacet hodin, uvedl pro agenturu AP nejmenovaný zdroj. Před jinými komisemi, které ovlivňování amerických voleb vyšetřují, přitom dosud Bannon vypovídal více než zdrženlivě.

Podle zdroje, který si nepřál být jmenován, se Bannon před vyšetřovacím týmem FBI opravdu rozpovídal. „Odpověděl na každou otázku, kterou mu Muellerův tým položil,“ uvedl. Přestože konkrétní otázky, které vyšetřovatelé Trumpovu nynějšímu stratégovi pokládali, nejsou jasné, Robert Mueller vyšetřuje možné spojení Donalda Trumpa a Kremlu při ovlivňování amerických prezidentských voleb z roku 2016. 

Bannon měl již v lednu vypovídat před zvláštní komisí amerického Kongresu, jeho odpovědi byly však velmi stručné. Na většinu otázek odpovědět odmítnul a reagoval pouze na 14 předem schválených otázek. Před tou samou komisí měl opakovaně vypovídat i nyní ve čtvrtek, nicméně scénář byl velmi podobný prvnímu slyšení. Bannon odpověděl na 25 Bílým domem předem schválených dotazů, jeho odpověď byla vždy „ne".

720p 360p
Rusko vs. USA

Bannon vedl do svého jmenování Trumpovým poradcem extremistický a xenofobní server Breitbart News. Trump ho zařadil do svého týmu hned po volbách v roce 2016, ale loni v srpnu ho z funkce strategického poradce odvolal. Bannon se pak na krátkou dobu do redakce Breitbart News vrátil.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek