Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

CDU do předvolebního boje vyslala tříletou Merkelovou. Takto jste kancléřku ještě neviděli

CDU do předvolebního boje vyslala tříletou Merkelovou. Takto jste kancléřku ještě neviděli

Hlasy pro křesťanské demokraty (CDU) se necelý týden před parlamentními volbami snaží získávat i tříletá Angela Merkelová. Fotka dnešní kancléřky z roku 1957 se objevila v novinovém inzerátu. CDU se tak snaží těžit z toho, že Merkelová i po 12 letech ve funkci patří mezi nejpopulárnější německé politiky.

Na inzerátu je černobílá fotografie tříleté rozesmáté Angely v bílých vzorovaných šatičkách, kterou doprovází text: „Pro Německo, ve kterém se každý může stát čímkoliv.“ Naráží tím na minulost Merkelové, která žila jako vědecká pracovnice v bývalém východním Německu, a až pád režimu a znovusjednocení spolkové republiky jí otevřely cestu k politické kariéře.

O tom, že křesťanští demokraté i nyní mohou s dlouholetou kancléřkou bodovat, svědčí aktuální průzkum pro deník Bild, podle něhož je Merkelová nejsympatičtější političkou v Německu. Za sympatickou ji považuje 67 procent dotázaných, 33 procent ji má naopak za nesympatickou.

Na druhém místě skončil šéf svobodných demokratů (FDP) Christian Lindner s kladným hodnocením od 62 procent respondentů, třetí předseda Zelených Cem Özdemir s 61 procenty. Merkelové vyzyvatel v boji o kancléřský post a šéf sociálních demokratů Martin Schulz skončil s 53 procenty pátý.

Konzervativní unie CDU/CSU Angely Merkelové je šest dnů před volbami jasným favoritem. V průzkumech se její podpora pohybuje kolem 36 procent.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek