Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Čech chtěl do Británie propašovat desítky zbraní. Mířily do rukou londýnských zločinců

Čech chtěl do Británie propašovat desítky zbraní. Mířily do rukou londýnských zločinců

Britské úřady zabavily na francouzské straně tunelu pod kanálem La Manche desítky funkčních ručních zbraní a munici. Oznámila to dnes policie. Podle ní je to rekordní množství. Zbraně, schované v autě, byly patrně určeny pro běžné zločince. V souvislosti s nálezem byli zatčeni a obviněni dva muži, z nichž jeden je podle britského tisku Čech žijící v Británii a druhý Polák.

Na zátahu se podíleli detektivové z útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Scotland Yardu a z Národního kriminálního úřadu (NCA). Zbraně, zabalené do igelitu, byly podle agentury Reuters schované ve speciálně upravených částech motoru, který dodávka převážela.

Policie podle britského tisku obvinila devětapadesátiletého Poláka a třiadvacetiletého Čecha, které dnes soud poslal do vazby. Polák byl podle serveru Sky News zatčen na místě a Čech v britském přístavním městě Dover.

Policie nemá pochyb o tom, že zbraně měly skončit v ulicích Londýna. „Tam by způsobily neštěstí a nepředstavitelnou škodu," řekl zástupce policie Michael Gallagher.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek