Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Černohorského premiéra odstrčil, podávat ruku stále neumí. Podívejte se na Trumpovy přešlapy

720p480p360p240p

Amerického prezidenta Donalda Trumpa předchází pověst prostořekého suveréna, který mnohdy nebere nebo nechce brát ohledy. Přesně v souladu s tím mohl svět vidět už bezpočet situací, kdy se jeden z nejmocnějších mužů planety choval poněkud odlišně, než by se na danou situaci očekávalo, nebo prostě ignoroval zažité zvyklosti. Naposledy tomu tak bylo během jeho první zahraniční cesty, kterou o víkendu zakončil. Připomeňte si některé svízelné chvilky v našem videu.

Donald Trump pojal svoji první zahraniční cestu poměrně velkoryse. Začala v Saúdské Arábii, pokračovala přes Izrael a Vatikán, aby vyvrcholila na setkání se světovými lídry. Nutno uznat, že prostoru pro nejrůznější přešlapy bylo dostatek. Tři centra světových náboženství, vrcholná schůzka Severoatlantické aliance, jednání G7...

A ačkoli Donald Trump odlétal z Evropy s dobrou náladou a nepokrytě se chválil, řada detailů pozornosti okolí neunikla. Ať už jeho drobné neshody s manželkou, která mu co chvíli uhýbá a nechce podat ruku, nebo nevkusný vzkaz u památníku obětí holokaustu Jad vašem, kde Trump napsal, že je "fantastické být tam s přáteli" a že na to "nikdy nezapomene".

720p 480p 360p 240p
Melania Trumpová si doteky svého muže zřejmě moc neužívá.

"Tohle napíšete, stojíte-li na špici Zugspitze a obdivujete okolí," řekl agentuře DPA emeritní profesor Hebrejské univerzity v Jeruzalémě Mosche Zimmermann. "Je to zcela nevhodné pro Jad vašem, ale typické pro Trumpa," dodal.

Výrazný moment přišel během prohlídky nové centrály NATO. Trump se v jednu chvíli nenacházel v čele skupiny státníků poblíž šéfa NATO Jense Stoltenberga. Tehdy zezadu uchopil pravou paži zjevně překvapeného černohorského premiéra a aniž mu věnoval jediný pohled či slovo, prodral se před něj ke Stoltenbergovi, kde zaujal vítězný postoj.

Trumpovo nevybíravé gesto vyvolalo na sociálních sítích stovky převážně kritických komentářů. "Nemohu se rozhodnout, jestli se mám smát, nebo brečet," napsala na twitteru v jedné z reakcí Američanka Tatia Singeltonová. Další lidé poznamenávali, že úroveň se koupit nedá, nebo označovali Trumpovo chování za dětinské. Na internetu se také objevila petice amerických uživatelů vyzývající Trumpa, aby se Markovičovi písemně omluvil.

Evropskou tour, která se ve světle těchto událostí nezdá už natolik skvělá, korunoval Bílý dům, který zcela záměrně přehlédl homosexuálního partnera lucemburského premiéra, který pózoval s prvními dámami na oficiální společné fotografii.

360p 240p
Donald Trump a jeho tanec v Saúdské Arábii

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek