Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Češka, kterou chytili při pašování drog, zůstane za mřížemi. Pákistánský soud jí opět prodloužil vazbu

1080p720p360p

Češka, která byla 10. ledna zadržena na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu, zůstane za mřížemi nejméně do 24. února. Pákistánský soud jí dnes prodloužil vazbu o dalších devět dní. 

„I nadále platí, že vyšetřování prozatím ukončeno nebylo a pokračuje,“ uvedla mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová. Znovu pak zopakovala, že termín soudu, který by měl posuzovat vinu, případně stanovovat výši trestu, do ukončení vyšetřování stanoven nebude. Valentová dále uvedla, že i u dnešního stání byl přítomen český honorární konzul, který sleduje dodržování mezinárodních standardů.

Případem se nyní zabývají pákistánští celníci. Podrobnosti o jejich práci a průběhu vyšetřování česká diplomacie nemá.

Pákistánští celníci Češku zadrželi údajně poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek cestou na let do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech, odkud se podle pákistánského tisku chystala pokračovat dále do Irska. Žena nyní zůstává ve věznici v Láhauru.

720p 360p
PROČ: Migrace z Afriky. Problém, který jen tak neskončí

Za pašování drog jsou v Pákistánu obvykle velmi vysoké tresty, výjimkou není ani trest smrti. Ten se ale podle české diplomacie zpravidla neuplatňuje vůči cizincům.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek