Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Češka Nikola přežila teror v Manchesteru. „Do tašek se nedívali,“ stěžuje si

Češka Nikola přežila teror v Manchesteru. „Do tašek se nedívali,“ stěžuje si

Přímé svědectví děsivého teroru v Manchesteru – Češka Nikola Trochtová (21), rodačka z Kostelní Lhoty, byla mezi davem lidí, který měl štěstí a dostal se po explozi z haly bezpečně ven. „Nastala panika, křik…“ říká Nikola a upozorňuje na to, že bezpečnostní služba fanoušky před koncertem vlastně ani nekontrolovala. 

Svědectví Češky Nikoly Trochtové, které v úterý ráno svěřila Radiožurnálu, odhaluje, že ochranka Manchester arény podle jejích slov podcenila kontrolu při vstupu na koncert zpěvačky Ariany Grande. „Bezpečnostní prohlídka v aréně nebyla žádná, spíš nulová. Jediné, co je zajímalo, abychom spolu neměli vlastní vodu, do tašek se nám ani nepodívali, ani nebylo takové to ošmatání těla, jestli u sebe něco nemáme,“ řekla pro Radiožurnál Češka Nikola Trochtová, která v Británii studuje na The Robert Gordon University.

Nikola okamžik hrůzy popisuje jako jeden velký chaos, co se ale skutečně stalo, to se dozvěděla v holé pravdě až na hotelu, když byla v bezpečí. „Došlo k tomu, když jseme zrovna opouštěli koncert, asi tři až pět minut potom, co zpěvačka odešla z pódia… Chvilku se nic nedělo, pak začal křik, všichni začali panikařit, kudy by mohl utéct,“ dodala Nikola.

Češka se domnívá, že únikové východy z haly se otevřely až po cca pěti až deseti minutách od exploze. „Někdo tam řekl, že vše je v pořádku, že máme v klidu odejít pryč,“ říká.

Česká diplomacie zatím nemůže stoprocentně vyloučit to, že mezi oběťmi či zraněnými noční exploze v anglickém Manchesteru jsou i čeští občané. Diplomaté prostřednictvím svého velvyslanectví v Londýně i honorární konzulky v Manchesteru průběžně zjišťují bližší informace a jsou ve spojení také s metropolitní policií v Manchesteru.

Vše o útoku z Manchesteru naleznete ZDE.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek