Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Češka pobodaná teroristou v Egyptě měla dnes letět domů. Převoz do Prahy zatím není jasný

Češka pobodaná teroristou v Egyptě měla dnes letět domů. Převoz do Prahy zatím není jasný

V sobotu měla nastoupit do letadla v Hurghadě a odletět z dovolené v Egyptě zpět domů. Místo toho Češka (36) zraněná při útoku příznivce ISIS na pláži v tamním letovisku strávila noc v hurghadské nemocnici, aby ji záchranářský vrtulník v sobotu transportoval do nemocničního institutu v Káhiře. Tam za ní také míří přítel se synem. Blesk.cz se podařilo zjistit, že zraněná žena bydlí ve středních Čechách. 

Češka má poraněnou nohu a také řeznou ránu na zádech. Vrtulník ji i s další zraněnou ženou z Arménie kvůli zraněním přepravil okolo 13. hodiny českého času do Násirova institutu v Káhiře.

„Její převoz zpět do České republiky není v tuto chvíli na pořadu dne,“ řekla Blesk.cz mluvčí Ministerstva zahraničí ČR Michaela Lagronová. Česka se přitom měla právě dnes vrátit do České republiky. Za normálních okolností by jí končila dovolená. Do oblíbené destinace českých turistů rodina odletěla minulou sobotu.

„Je to pro celou rodinu veliký šok a všichni doufáme, že bude co nejdříve schopna návratu k nám do republiky. Neustále na ni myslíme,“ řekl televizi Nova bratr zraněné ženy.

Více na Blesk.cz.


 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek