Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Českému seniorovi hrozí v Hongkongu doživotí za pašování drog. Pašeráků v důchodu přibývá

Českému seniorovi hrozí v Hongkongu doživotí za pašování drog. Pašeráků v důchodu přibývá

Soud v Hongkongu projednává případ jednoho ze dvou Čechů zatčených před několika měsíci kvůli pašování kokainu. Obžalovaný muž u soudu prohlásil, že je nevinný. O drogách v zavazadlech prý něvěděl. 

Dva důchodci přiletěli do Hongkongu nezávisle na sobě, jeden měl podle obžaloby u sebe 3,5 kilogramu kokainu z Brazílie a druhý čtyři kilogramy kokainu z Mexika. Oběma mužům hrozí doživotní vězení. Uvedl to Radiožurnál.

Podle zpravodaje Radiožurnálu v Hongkongu řekl obžalovaný muž u soudu, že o drogách ve svém zavazadle nevěděl. Celý proces může podle českého konzulátu trvat několik let, uvedl rozhlas. Pokud budou muži odsouzeni, mohou být podle Radiožurnálu na základě smlouvy Česka s Hongkongem vydáni do České republiky.

Českých důchodců mezi drogovými kurýry podle ministerstva zahraničních věcí přibývá. „Uplynulé dva roky je to trend," řekla již dříve rozhlasu Michaela Nálepková z konzulárního odboru ministerstva. „Buď se stávají obětí zločineckých gangů, nebo nedokážou vyhodnotit riziko, do kterého se pouštějí," doplnila.