Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Chci se omluvit," řekl starosta Hamburku po řádění radikálů. Odstoupit odmítá

„Chci se omluvit," řekl starosta Hamburku po řádění radikálů. Odstoupit odmítá

Starosta Hamburku Olaf Scholz se dnes omluvil občanům za to, že úřady nedokázaly během summitu dvaceti ekonomicky nejsilnějších zemí G20 trvale udržet v ulicích pořádek, zopakoval ale, že odpovědnost za násilnosti nesou radikálové. Scholz kvůli nepokojům ve městě čelí tlaku, aby odstoupil, což ale odmítá.

„Hamburk má za sebou těžké dny i noci," řekl Scholz. Připomněl, že před summitem slíbil udržet ve městě bezpečnost, což se ale ne vždy podařilo. „Za to se chci omluvit," dodal s tím, že omluva není známkou slabosti.

Starosta rovněž popřál všem zraněným brzké uzdravení. Při střetech s radikály bylo zraněno na 500 policistů. Bezpečnostním jednotkám pak poděkoval za jejich nasazení a také za to, že všichni zasahující policisté udrželi ve vypjatých momentech nervy pod kontrolou.

720p 360p
Demonstrace proti summitu G20 v Hamburku

„Jsem rád, že o život nepřišel žádný člověk," řekl Scholz. Opakovaně pak hovořil o nevídané míře násilností, za kterou jsou ovšem zodpovědní výhradně radikálové. "Něco takového Hamburk ještě nikdy nezažil," prohlásil.

Policie během summitu, který skončil minulý týden v sobotu, zadržela několik stovek lidí. V úterý server Spiegel Online napsal, že ve vazbě zůstává 51 lidí, z nichž 28 jsou Němci a zbytek cizinci. Mezi zadržovanými je i jeden občan České republiky. Prokuratura k zadrženým uvedla, že jsou to většinou mladí muži ve věku 16 až 30 let.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek