Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Chladnokrevné Turecko: Podle Human Rights Watch se nesnaží předejít smrti civilistů v Sýrii

Chladnokrevné Turecko: Podle Human Rights Watch se nesnaží předejít smrti civilistů v Sýrii

Turecko nepodniklo při své ofenzivě v severosyrské oblasti Afrín potřebné kroky, aby zamezilo smrti civilistů; jen koncem ledna v regionu přišlo o život 26 lidí, včetně 17 dětí. Ve svém dnešním prohlášení to uvedla organizace hájící lidská práva Human Rights Watch (HRW). Turecko se svými spojenci zahájilo v pohraniční oblasti ofenzivu proti syrské kurdské milici YPG 20. ledna. Ankara tuto skupinu považuje za teroristickou organizaci s vazbami na kurdské separatisty v Turecku.

Ve svém prohlášení HRW odkazuje na tři turecké útoky z konce ledna a požaduje, aby Ankara smrt civilistů vyšetřila a závěry zveřejnila.

KurdovéKurdovéautor: Info.cz

Podle odhadů dalších organizací na ochranu lidských práv zatím při turecké ofenzivě v Afrínu zemřelo 120 civilistů. Turecko tvrdí, že na civilisty neútočí.

Tento týden se objevily informace, že syrská armáda se v Afrínu hodlá přidat na stranu Kurdů a vytlačit z pohraničního území turecké síly. Ankara Damašek před pomocí Kurdům opakovaně varovala s tím, že nebude váhat na vojska režimu útočit, pokud milici YPG pomohou. Podle čtvrteční zprávy syrského listu Al-Watan do oblasti Afrín od úterý dorazilo asi 500 příslušníků syrských provládních sil.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek