Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Choval se mile. Sousedé vzpomínají na jednoho z teroristů, který v Londýně rozséval smrt

Choval se mile. Sousedé vzpomínají na jednoho z teroristů, který v Londýně rozséval smrt

Britská policie již identifikovala všechny tři teroristické útočníky z Londýna. Informoval o tom portál BBC s tím, že prozatím nelze očekávat, že úřady jména atentátníků zveřejní.

Bydliště nejméně jednoho z teroristů je médiím známo, je jím východolondýnské předměstí Barking.

Jeden ze sousedů v domě v Barkingu Sky News řekl, že policie mu ukázala snímek podezřelého, jenž vypadal jako jeden z jeho sousedů. Označil ho za „přívětivou osobu“, která v místě bydlela tři roky a má malé děti. Podle jiných svědků jde o muže pákistánského původu. V místě je podle Reuters mnoho policistů.

Ken Chigbo, který v Barkingu bydlí, řekl Sky News, že muž označovaný za atentátníka s ním ještě v sobotu mluvil a zajímal se o jeho dodávku. „Zrovna se stěhuju, takže mám před domem velkou dodávku,“ uvedl Chigbo. „Vždycky se choval mile, ale tentokrát to byl jiný druh přívětivosti. Je těžké to popsat. Ptal se mě, kam se stěhuju a tak, pak se začal vyptávat na dodávku. Odkud ji máš, Kene? Na kolik přišla? Je možné ji mít i s automatickým řazením? Všechno to byly konkrétní otázky na dodávku, nyní mi dávají smysl. Tehdy jsem to nevnímal,“ dodal.

Další z obyvatel Barkingu zpravodajské stanici řekl, že nechápe, jak to mohl být on, neboť se podílel na sousedském životě.

Londýnská policie dnes oznámila, že v souvislosti s teroristickým útokem zatkla 12 lidí, všechny právě v Barkingu. Policie dnes později odpoledne prohledávala také byt na ulici Barking Road ve čtvrti East Ham, v sousedství čtvrti Barking. Podle BBC je byt asi kilometr a půl od domu pravděpodobného útočníka. Scotland Yard ale nemohl uvést, zda tato razie souvisí s předcházejícími zátahy a 12 zatčenými, uvedla BBC.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek