Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

CIA prolamovala soukromí lidí přímo z konzulátu USA ve Frankfurtu, tvrdí německý deník

CIA prolamovala soukromí lidí přímo z konzulátu USA ve Frankfurtu, tvrdí německý deník

Americká tajná služba CIA údajně využívala ke špionáži konzulát Spojených států v západoněmeckém Frankfurtu nad Mohanem. Podle deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung to vyplývá z dokumentů nově zveřejněných serverem WikiLeaks. V důležitém německém městě prý sídlila hackerská skupina CIA, která mimo jiné napadala televizory za účelem odposlechů.

Podle WikiLeaks sloužil Frankfurt jako výchozí bod sledovacích aktivit CIA. Z tamního amerického generálního konzulátu údajně řídili hackeři útoky na cíle v Evropě, Africe a na Blízkém východě.

Frankfurt je významným internetovým a dopravním uzlem Evropy a navíc finančním centrem – sídlí tam jedna z největších světových burz a desítky bank, včetně Evropské centrální banky.

Ústřední zpravodajská služba (CIA) ani žádné jiné americké úřady oficiálně nepotvrdily, že dokumenty zveřejněné WikiLeaks jsou pravé. Mluvčí německé vlády Steffen Seibert řekl, že autenticitu materiálů nemůže určit. Záležitost ale bere vážně a zůstává kvůli ní v úzkém kontaktu s americkými úřady, citovala jej agentura Reuters.

WikiLeaks zveřejnily přes 8 000 dokumentů, které mají odhalovat mimo jiné jakým způsobem špioni prolamovali soukromí a sledovali lidi. Podle zmíněného serveru se jedná jen o první várku případu, který má být největším podobným únikem z archivů CIA v historii. Autenticitu dokumentů není možné ověřit.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek