Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Další otřes v Trumpově týmu. Kandidát na ministra práce odstoupil dřív, než ho zákonodárci schválili

Další otřes v Trumpově týmu. Kandidát na ministra práce odstoupil dřív, než ho zákonodárci schválili

Americký prezident Donald Trump bude muset hledat nového ministra práce. Andrew Puzder, který měl dnes podstoupit slyšení v Senátu, na žádost některých republikánů svou nominaci stáhl. Podle listu Washington Post kvůli zprávám, že v minulosti zaměstnával nelegální migranty. 

Puzder v minulosti zaměstnával jako pomocnici v domácnosti ženu bez pracovního povolení. Tvrdil ale, že on ani jeho manželka nevěděli, že jejich pomocnice nemá potřebné dokumenty.

„Když jsme to zjistili, smlouvu jsme s ní hned ukončili a nabídli jsme jí pomoc při získání legálního statusu. Finančnímu úřadu i státu Kalifornie jsme doplatili veškeré daně," uvedl Puzder, který je majitelem řetězce CKE Restaurants.

Demokraté a jejich spojenci poukazovali na Puzderovy názory na minimální mzdu a práci přesčas, zpochybňovali také jeho ochotu hájit práva amerických pracovníků. Podpořit ho nechtěli ani někteří republikántí politici, hrozilo tak, že hlasováním v Senátu Puzder neprojde. Bez něj by se pak nemohl stát ministrem.

Puzder navíc v rozporu s Trumpovými sliby udržet pracovní příležitosti v USA přestěhoval výrobu své fastfoodové firmy na Filipíny. Trump hrozil postihem americkým firmám, které svou výrobu přesunuly do zahraničí nebo o tom uvažují.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek