Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Další zářez Ruperta Murdocha? Guardian možná brzy čekají velké změny

Další zářez Ruperta Murdocha? Guardian možná brzy čekají velké změny

Dlouhodobě špatné hospodářské výsledky možná změní tvář britského levicového deníku Guardian. Podle agentury Reuters jeho vydavatelé zvažují přechod na jiný novinový formát. V rámci úsporných opatření by Guardian navíc mohl být tištěn v tiskárnách, které patří mediálnímu magnátovi Rupertu Murdochovi.

Vydavatelství Guardian Media Group (GMG) už loni oznámilo, že kvůli prohlubujícím se ztrátám, jež přesáhly šedesát milionů britských liber, potřebuje ušetřit zhruba dvacet procent nákladů, aby bylo vydávání deníku i nadále udržitelné.

„Společnost pracuje na celé škále úsporných opatření, mezi něž spadá i tisk u jiných společností,“ uvedl pro Reuters jeden ze zdrojů blízký GMG, který si nepřál být jmenován. Další zdroj agentuře řekl, že se ještě tento rok plánuje přesun tisku pod společnost mediálního magnáta Ruperta Murdocha News UK.

Spolu s tím má dojít ke změně novinového formátu. Více než jedenáct let vychází Guardian ve formátu Berliner. Noviny jsou tak na první pohled o něco širší a větší než jiné deníky. To by se mělo změnit, Guardian má dle informací agentury Reuters přejít na běžnější formát, v němž vychází většina ostrovního tisku. Konečné slovo ještě ale nepadlo.

Pokud by se ukázalo, že úspory budou menší než náklady na nový design deníku, formát se nejspíše nezmění, domnívá se nejmenovaný zdroj.

Mluvčí Guardianu se ke spekulacím odmítl vyjádřit, stejně jako mluvčí News UK.  

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek