Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Dárek pro Noční vlky. Ruští motorkáři dostali peníze od Kremlu

Dárek pro Noční vlky. Ruští motorkáři dostali peníze od Kremlu

Když letos projížděli Českem, byl z toho poprask. Mnozí Noční vlky kritizují, že jsou radikálně nacionalistickou skupinou. Označují se sice za apolitickou organizaci, ale Kreml jim přislíbil vysokou částku na projekt, který má šířit jednotu Slovanů. 

Ruský motorkářský klub Noční vlci obdržel od Kremlu v přepočtu 1,3 milionu korun. Peníze dostal na projekt s názvem Slovanský svět, který má propagovat jednotu mezi Slovany. Šířit ji bude v rámci série automobilových a motocyklových silničních výletů, napsal server Moscow Times

Noční vlci se už dříve pokusili uskutečnit cestu z Moskvy do Berlína na počest sedmdesátiletého výročí vítězství ve druhé světové válce. Na polských hranicích je ale zastavili a několik členů odmítli vpustit do země.

Organizace se sice označuje za apolitickou, ale aktivně podporuje Vladimira Putina. Řídí se vojenským řádem a podle zdrojů jsou členové radikální nacionalisté a násilníci. Letos projeli také Prahou. 

Kreml podporuje i jiné skupiny. Například organizaci veteránů Bojové bratrství, která obdržela v přepočtu 1,3 milionu korun na vlastenecké shromáždění v ruské enklávě Kaliningradu. Organizace Nesmrtelný pluk, jež si připomíná veterány z druhé světové války, získala v přepočtu 3,8 milionu korun.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek