Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Demonstrace v Hamburku proti summitu G20 se zvrhla. Policisté museli použít děla i pepřový sprej

Demonstrace v Hamburku proti summitu G20 se zvrhla. Policisté museli použít děla i pepřový sprej

Ve střety s policií se dnes vpodvečer v Hamburku velmi rychle zvrhla demonstrace s názvem ‚Vítejte v pekle‘, která byla namířená proti pátečnímu a sobotním summitu předních světových ekonomik (G20). Vzduchem létaly lahve a další předměty, policie nasadila vodní děla a pepřový sprej, na místo byli povoláni zdravotníci.

Demonstranti se dnes u hamburského přístavu začali scházet po 16:00 SELČ a k pochodu městem se zhruba 12 000 lidí v klidu vydalo o tři hodiny později. Už po několika minutách je ale zastavila policie, která svůj krok na twitteru zdůvodnila tím, že asi tisícovka osob měla zakrytý obličej, což není dovoleno.

Několik desítek minut byl průvod zablokovaný, pak propukly srážky. Policisté se snažili oddělit část demonstrantů, která se nazývá černý blok, a ostatním chtěli umožnit pokračovat v pochodu. Na twitteru policie uvedla, že její příslušníky demonstranti napadli. Na hamburského policejního mluvčího Tima Zilla se podle policejní zprávy protestující vrhli v okamžiku, kdy poskytoval novinářům rozhovor.

Demonstranti, s nimiž mluvila televize N24, takový výklad odmítají a tvrdí, že vše vyprovokovala policie. Pořadatel nakonec demonstraci ukončil.

Dnešní protest byl předem považován za zatěžkávací zkoušku policie, protože se ho podle německých úřadů mělo zúčastnit až 8000 k výtržnostem připravených levicových radikálů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek