Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Den ve 30 vteřinách: Princ Harry se zasnoubil. Petr Fiala znovu kandiduje na místopředsedu sněmovny

720p360p

Velká Británie slaví! Princ Harry, mladší bratr prince Williama, který je pátý v pořadí následnictví trůnu, se zasnoubil s americkou herečkou Meghan Markleovou. Šéf ODS Petr Fiala kandiduje na místopředsedu sněmovny, ačkoli při předchozí volbě v minulém týdnu neuspěl. Podaří se mu to nyní? A co dalšího byste dnes měli vědět?

Šéf ODS Fiala kandiduje na místopředsedu sněmovny. Při předchozí volbě neuspěl

Na poslední neobsazenou pozici místopředsedy Sněmovny kandiduje opět předseda ODS Petr Fiala. Navrhl ho klub jeho strany. Při předchozí volbě v minulém týdnu neuspěl. V prvním kole poslanci zvolili do místopředsednických funkcí Vojtěcha Pikala (Piráti), Tomia Okamuru (SPD), Vojtěcha Filipa (KSČM) a Jana Hamáčka (ČSSD). Fialův neúspěch při volbě vyvolal posléze vlnu sporů a kritiky ze stran sdružených v Demokratickém bloku.

Sopka na Bali se po 50 letech probudila. Úřady evakuovaly 100 tisíc lidí

Indonéské úřady dnes zvýšily varování před soptícím vulkánem Agung na nejvyšší možný stupeň. Úřady také rozšířily zónu určenou k evakuaci na deset kilometrů kolem sopky, neboť bezprostředně hrozí větší výbuch. Evakuační nařízení se tak týká 100.000 lidí. Mezinárodní letiště na ostrově Bali, kde se sopka nachází, bylo kvůli sopečné hrozbě uzavřeno, informovala agentura Reuters. Sopka Agung chrlí od víkendu oblaka bílého a šedého popela do výšky několika tisíc metrů a z kráteru se řine takzvaný bahnotok či lahar, tedy směs sopečného popela, úlomků ztuhlé lávy a velkého množství vody. Lahary jsou podle vědců nebezpečnější než tekoucí láva, protože se pohybují mnohem rychleji.

Britský princ Harry se zasnoubil s americkou herečkou Meghan Markleovou

Britský princ Harry se zasnoubil se svou partnerkou, herečkou Meghan Markleovou. Oznámil to dnes Kensingtonský palác s tím, že svatba Harryho s o tři roky starší rozvedenou Američankou by se měla konat na jaře příštího roku. Královna Alžběta II. je podle královského paláce chystanou svatbou „potěšena“. Oznámení vydala kancelář Harryho otce, následníka trůnu prince Charlese. Upřesnila, že 33letý Harry a 36letá Markleová se zasnoubili tento měsíc. Harry se prý setkal se svou babičkou, královnou Alžbětou II. a dostal požehnání také od rodičů své vyvolené.

Česko se rozloučilo s tenistkou Janou Novotnou. Ve 49 letech podlehla rakovině

Zhruba tři stovky lidí se přišly v Brně rozloučit s tenisovou legendou Janou Novotnou, která zemřela po těžké nemoci v neděli 19. listopadu ve věku 49 let. Wimbledonská šampionka z roku 1998, vítězka Fed Cupu i Turnaje mistryň vedla více než rok marný boj s rakovinou. Její úmrtí zasáhlo celý tenisový svět. Vedle rodičů, dalších nejbližších rodinných příslušníků i fanoušků dali úspěšné hráčce a později trenérce poslední sbohem také další wimbledonští vítězové Jan Kodeš a Petra Kvitová.

Bitcoin v letošním roce prudce roste. Blíží se už k hranici 10 000 dolarů

Digitální měna bitcoin v letošním roce prudce roste a zatím se neobjevují známky toho, že by se tento vývoj měl prudce změnit. Necelý týden poté, co bitcoin překonal hranici 8 000 dolarů, stoupl o víkendu na více než 9 500 dolarů a dnes pokračuje k 9 800 dolarům. A odborníci stále více spekulují, kdy se mu podaří prolomit hranici 10 000 dolarů (213 000 Kč). Podle některých analytiků by to vzhledem k současnému růstu mohlo být ještě do konce letošního roku, možná před Vánocemi.

Soul kvůli střelbě na vojáka varoval KLDR, aby již neporušovala podmínky příměří

Jižní Korea údajně z tlampačů na hranicích s KLDR šíří zprávu o nedávném útěku severokorejského vojáka, kterého jeho kolegové postřelili pěti ranami, než se mu podařilo dostat na opačnou stranu mezikorejské hranice. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na jihokorejská média. KLDR o útěku vojáka nepřinesla žádné zprávy. Incident je velkou nepříjemností pro Pchjongjang, jenž tvrdí, že Severokorejci, kteří se ocitnou v Jižní Koreji, neutekli z vlastní vůle a přesvědčení, ale byli jihokorejskou stranou uneseni anebo k útěku přesvědčeni. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek