Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Detaily o křoví, kam nastražil výbušniny, i o hráčích. Tajemný deník útočníka na Dortmund

Detaily o křoví, kam nastražil výbušniny, i o hráčích. Tajemný deník útočníka na Dortmund

Vyšetřovatelé v bytě Němce ruského původu Sergeje W., který podle nich stojí za nedávným útokem na autobus s fotbalisty Borussie Dortmund, našli zápisník, který mu může výrazně přitížit. Jsou v něm totiž podle listu Süddeutsche Zeitung poznámky o fotbalovém týmu, ale i o křoví nebo frekvenci, která má dobrý signál na dálku. Trojice bomb, která 11. dubna explodovala nedaleko autobusu Borussie Dortmund, přitom byla schována za křovím a někdo je odpálil na dálku.

Policisté jsou přesvědčeni o tom, že autorem poznámek v německy a rusky psaném zápisníku je právě osmadvacetiletý Sergej W., který byl v době výbuchů v hotelu fotbalistů Borussie, z něhož viděl na cestu autobusu. Motivem činu, který Sergej W. popírá, byla podle nich spekulace na pokles akcií fotbalového klubu, na níž chtěl vydělat.

Ze zápisníku vyplývá, že se jejich autor intenzivně Borussií Dortmund zabýval. Je v něm například text, který vyšetřovatelé dávají do souvislosti s veřejným tréninkem týmu v polovině března. Za zvláště významnou mají rusky napsanou poznámku, kde se mluví o křoví. Zajímají se také o záznam vyučeného elektrotechnika o frekvenci, která má dobrý signál na dálku.

Autobus s fotbalisty bundesligového Dortmundu poškodily 11. dubna tři exploze cestou na domácí zápas čtvrtfinále Ligy mistrů s Monakem. Zranění ruky při nich utrpěl španělský obránce Marc Bartra, který byl převezen do nemocnice, kde se podrobil operaci. Zraněn byl i jeden z policistů, který autobus doprovázel.

Zadržený Sergej W., který si těsně před útokem obstaral několik derivátů akcií Borussie Dortmund, je podezřelý z pokusu o vraždu, způsobení exploze a nebezpečného ublížení na těle. Za to mu v případě obžaloby hrozí až doživotní trest.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek