Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Do Číny bude létat druhá přímá linka. Spojí Prahu s turisticky oblíbeným Si-anem

Do Číny bude létat druhá přímá linka. Spojí Prahu s turisticky oblíbeným Si-anem

Mezi Prahou a Čínou bude létat druhá přímá linka společnosti China Eastern Airlines. (CHEA) V neděli přistál na Letišti Václava Havla historicky první let z čínského Si-anu. Město, které proslavila slavná terakotová armáda, je podle slov zástupců čínské společnosti turisticky čím dál populárnější.

China Eastern Airlines byla vloni celosvětově sedmá, co se počtu přepravených cestujících týče. Zavedením nového spojení navýšila počet svých letů do Číny na 4 týdně. Zatímco dva spoje budou létat nadále přímo do Šanghaje, nové dva budou mít mezipřistání ve vyhledávaném Si-anu.

 Podle slov ředitele pražské kanceláře CHEA Qiu Jie se k dnešnímu dni na trase mezi Prahou a Šanghají uskutečnilo přes 270 letů. Obsazenost letů činí podle něj v průměru 80 %. „Očekáváme, že i o novou linku bude zájem a bude vyhledávaná,“ věří Jie.

 Let z Prahy do Si-anu trvá 10 hodin, ceny letenek začínají na 11 610 korunách. Na linkách mezi Prahou a Čínou využívá China Eastern Airlines Airbus A330-200, který disponuje business třídou se sedadly se zabudovanými zásuvkami s různými druhy vstupů a USB zástrčkou a prostornou ekonomickou třídou.

 Si-an je jedním z nejstarších měst Číny, v řadě významných období čínských dějin byl hlavním městem a sloužil jako vstupní brána na Hedvábnou stezku. Si-an s počtem obyvatel přes osm milionů dnes představuje významné kulturní, průmyslové a vzdělávací centrum centrální a severozápadní Číny. Nejznámější atrakcí v blízkosti města je terakotová armáda, hrobka prvního čínského císaře Čchin Š’-chuang-tiho zařazená na seznam světového dědictví UNESCO.

 

 

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek