Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Do prezidentských voleb zbývá týden, napětí ve Francii sílí. Hrozba útoku je prý „maximální“

Do prezidentských voleb zbývá týden, napětí ve Francii sílí. Hrozba útoku je prý „maximální“

Ve Francii vrcholí přípravy na prezidentského volby, které se uskuteční přesně za týden. Z obav před hackerskými i teroristickými útoky se hlasování uskuteční za zpřísněných bezpečnostních podmínek. 

Ministr vnitra Mathias Fekl uvedl, že u volebních místností bude hlídkovat minimálně padesát tisíc policistů, kterým by mělo poskytnout oporu i zhruba 10 tisíc vojáků.

Francouzská média v sobotu přišla s informací, že francouzská tajná služba (DGSI) tento týden varovala hlavní prezidentské kandidáty před vážnou hrozbou útoků na ně a na jejich akce v předvolební kampani. Takovou informaci ale Fekl odmítl potvrdit. „Riziko teroristických útoků je maximální a naše služby jsou zmobilizované,“ prohlásil.

Deník nicméně uvádí, že policejní složky už dostaly od francouzské prokuratury kvůli možnému teroristickému útoku podrobné instrukce. Varování o hrozbě navíc potvrdily i jednotlivé volební štáby. „Byli jsme informování o hrozbě vůči Françoisi Fillonovi před několika dny,“ potvrdila deníku osoba blízká tomuto pravicovému kandidátovi.

Bezpečnostní opatření budou dle Fekla také zahrnovat opatření proti hackerskému útoku. Všechna data budou centrálně shromažďována a ověřována na ministerstvu vnitra. V úterý například také například Facebook oznámil, že zrušil 30 tisíc francouzských účtů, které šíří hoaxy a spamy. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek