Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Do třetice všeho zlého: Do chodců o víkendu najel také řidič v Londýně

Do třetice všeho zlého: Do chodců o víkendu najel také řidič v Londýně

Pětadvacetiletý muž zůstává v nemocnici v kritickém stavu poté, co do skupiny lidí dopoledne v jihovýchodním Londýně najel osobní automobil. Stav dalších čtyř zraněných je stabilizovaný. Řidič byl na místě zatčen a převezen do nemocnice se zraněním hlavy. Pozadí incidentu není zatím známo a podle policie nic nenasvědčuje tomu, že by případ měl teroristické pozadí.

Incident se stal krátce před 9:30 SEČ v ulici Bromley Road v londýnské oblasti Bellingham. Auto značky Mercedes-Benz podle BBC u místní myčky naproti řadě obchodů pravděpodobně opustilo vozovku a najelo do živého plotu, pak narazilo do skupiny chodců.

Zranění byli sanitkami převezeni do nemocnic. Londýnská záchranná služba uvedla, že zraněným provizorně ošetřila poranění hlavy, hrudníku a nohou.

Řidiče vozu zadržel na místě policista mimo službu. Policie podle BBC uvedla, že muž je podezřelý z těžkého ublížení na zdraví způsobeného nebezpečnou jízdou a z jízdy pod vlivem alkoholu.

Svědkyně Raee Towolawiová uvedla, že když šla ráno do kostela, zaslechla křik a to, co pak viděla, popsala jako „masakr“. „Dva muži tam leželi na zádech bez známek života. Myslela jsem, že jsou mrtví,“ řekla svědkyně BBC. „Toho auta jsem si všimla, až když jsem se potom vracela. Původně jsem si myslela, že je někdo probodl nebo střelil,“ dodala.

Případy najetí automobilem do lidí se začaly ostře sledovat po teroristických útocích pomocí nákladních automobilů loni v červenci v Nice a v prosinci v Berlíně. V sobotu řidič osobního auta v německém Heidelbergu najel do skupiny lidí na chodníku a tři osoby zranil, třiasedmdesátiletý Němec později zraněním podlehl. Při masopustním průvodu v americkém městě New Orleans najel v sobotu večer patrně opilý řidič s autem do davu lidí, z nichž téměř tři desítky zranil. Policie v obou případech teroristický motiv vyloučila.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek