Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Dobývání Rakky odnášejí civilisté. Koalice pod vedením USA už při náletech zabila 38 dětí

Dobývání Rakky odnášejí civilisté. Koalice pod vedením USA už při náletech zabila 38 dětí

Nálety mezinárodní koalice na syrskou Rakku si od začátku června vyžádaly 224 obětí mezi civilisty, sdělila dnes exilová skupina syrských ochránců lidských práv (SOHR). Letadla koalice v čele s USA poskytují podporu arabsko-kurdským jednotkám, které tuto poslední větší baštu Islámského státu (IS) nyní dobývají. Podle britského listu The Guardian arabsko-kurdská koalice očekává, že boje s radikály o Rakku potrvají přes nedávný postup do centra ještě tři měsíce.

Bojovníci koalice pronikli do historického jádra Rakky v pondělí. Koalice vybombardovala dva zhruba 25metrové úseky starobylé zdi, která celkově měří asi 2,5 kilometru. Právě zničení části hradeb umožnilo bojovníkům proniknout do města a zároveň se vyhnout nastraženým náložím a odstřelovačům IS.

Koalice Syrské demokratické síly (SDF) poprvé vstoupila do města 7. června poté, co se jejím bojovníkům podařilo ho prakticky obklíčit.

Ve městě je uvězněno asi 60 tisíc civilistů a jejich situace je stále zoufalejší, napsal The Guardian. Americký dobrovolník bojující po boku kurdských jednotek Paul Hatfield listu řekl, že město zažívá až 50 náletů denně. „Vidíme také mnoho bomb nesených bezpilotními letouny,“ dodal.

Skupina SOHR uvedla, že mezi 224 zabitými civilisty od 6. června je 38 dětí a 28 žen.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek