Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Donald Trump v hledáčku FBI. Úřad prověřuje předvolební vazby jeho týmu na Moskvu

Donald Trump v hledáčku FBI. Úřad prověřuje předvolební vazby jeho týmu na Moskvu

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) prověřuje nejen možné snahy ruské vlády ovlivnit loňské prezidentské volby ve Spojených státech, ale také vazby mezi Moskvou a týmem prezidenta Donalda Trumpa. Zato prý nejsou žádné důkazy o tom, že by Trumpa nechal odposlouchávat jeho předchůdce Barack Obama. Ve výboru pro tajné služby americké Sněmovny reprezentantů to prohlásil šéf FBI James Comey.

„Práce je velice spletitá a já vám nemůžu poskytnout žádný harmonogram toho, kdy skončíme,“ řekl podle agentury Reuters Comey o vyšetřování.

Podle dřívějších prohlášení šéfa výboru Devina Nunese, který patřil do Trumpova týmu zajišťujícího převzetí moci od administrativy nyní už bývalé hlavy státu Baracka Obamy, se dosud neobjevily žádné indicie o tajné spolupráci Ruska a Trumpova volebního štábu. Výbor vyšetřuje podezření, že se ruští hackeři prostřednictvím zásahů do kampaně demokratů snažili pomoci republikánskému kandidátu Trumpovi.

Důkazy o sledování neexistují

Šéf FBI zato prohlásil, že ani tajná služba ani ministerstvo spravedlnosti nemají žádné důkazy, že by tehdejší prezident Barack Obama během loňské předvolební kampaně nařídil odposlechy Donalda Trumpa, řekl Comey v Kongresu.

Prezident Trump svého předchůdce bez zveřejnění jakýchkoli důkazů začátkem března obvinil, že jej loni nechal odposlouchávat v jeho sídle v newyorském mrakodrapu Trump Tower. Záležitost nyní vyšetřuje výbor pro zpravodajské služby Sněmovny reprezentantů.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek