Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Dopadli první podezřelou z vraždy Kimova bratra. Je to tajemná žena s cynickým nápisem na triku?

Dopadli první podezřelou z vraždy Kimova bratra. Je to tajemná žena s cynickým nápisem na triku?

V souvislosti s dramatickou vraždou nevlastního bratra severokorejského diktátora zadržely úřady v Malajsii podezřelou ženu. Dopadly ji na letišti v Kuala Lumpur, kde Kim Čong-nam na následky otravy v pondělí zemřel. Měla u sebe vietnamské doklady, uvedla BBC. Média dříve informovala o tom, že ženu podezřelou z účasti na vraždě zachytila i průmyslová kamera. Měla na sobě tričko s nápisem LOL, což je zkratka vyjadřující v internetové komunikaci hlasitý smích.

Rozostřený snímek průmyslové kamery zachytil mladou ženu asijského původu. Na sobě má tričko s nápisem LOL, který představuje známou chatovací zkratku „Hlasitě se směji“, a krátkou modrou sukni. V ruce drží kabelku.

Už dříve po internetu koloval obrázek ženy, který byl ale pořízen z větší dálky a jiného úhlu. Pravděpodobně se ale jednalo o stejnou osobu. Není dosud zřejmé, zda se jedná o zadrženou ženu.

Malajsijský policista agentuře Reuters řekl, že Kim Čong-nam v pondělí dopoledne čekal na letišti na odlet do Macaa, když k němu kdosi přistoupil zezadu a chytil ho za hlavu. Kim následně pocítil závratě, takže vyhledal lékařskou pomoc. Při převozu do nemocnice pak zemřel.

Agentura AP napsala, že Kim zdravotníkům řekl, že byl postříkán nějakou chemikálií. Zpravodajský server BBC News s poukazem na jiné zdroje napsal, že Kimovi někdo přehodil přes obličej kus látky.

Malajsijská policie potvrdila, že mrtvý je nevlastní bratr severokorejského diktátora. Měl u sebe pas na jméno Kim Čchol s datem narození, podle něhož by mu mělo být 46 let. Policie rovněž uvedla, že podle videonahrávky z letištní kamery se na útoku podílela žena. Severokorejská média se o útoku doposud nezmínila.

Zahraniční média mezitím spekulují o motivu vraždy, z jejíhož zorganizování americké a jihokorejské zdroje podezírají vládu v Pchjongjangu. Jihokorejská rozvědka bez dalších podrobností uvedla, že Pchjongjang se pokoušel o atentát na Kim Čong-nama pět let.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek