Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Drsná statistika z Donbasu: Zemřelo tam 2700 ukrajinských vojáků, 10 tisíc je zraněných

Drsná statistika z Donbasu: Zemřelo tam 2700 ukrajinských vojáků, 10 tisíc je zraněných

Při bojích na východě Ukrajiny s proruskými separatisty podporovanými Ruskem padlo do dnešního dne nejméně 2700 ukrajinských vojáků. Celkové škody činí kolem 50 miliard dolarů (1,12 bilionu korun). Podle dnešní zprávy ukrajinské agentury UNN to řekl první náměstek ukrajinského ministra obrany Ivan Rusnak.

„Nevyhlášená válka už vzala život mnohým Ukrajincům, mezi nimiž je více než 2700 padlých a více než 10.000 zraněných vojáků," citovala agentura sdělení Rusnaka, jehož údaje se týkají období od roku 2014.

Agentura v této souvislosti připomněla informaci ministryně pro evropskou a euroatlantickou integraci Ivanny Klympušové Cyncadzeové, že od začátku roku „v důsledku ruské agrese" zemřelo 120 ukrajinských vojáků a 47 civilistů. Kromě toho téměř 900 vojáků a přes 100 civilistů bylo zraněno.

Rusnak rovněž podle UNN vyčíslil škody způsobené tímto konfliktem. „Na východě Ukrajiny byly zničeny objekty energetické, dopravní, sociální a dalších infrastruktur. Lidé přišli o pracovní místa. Podle předběžných propočtů celková částka přímých ztrát Ukrajiny činí kolem 50 miliard dolarů," prohlásil první náměstek ministra obrany.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek