Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

E-maily, záznamy schůzek, napojení na Wikileaks. Trumpův tým předal FBI materiály o kontaktech s Rusy

E-maily, záznamy schůzek, napojení na Wikileaks. Trumpův tým předal FBI materiály o kontaktech s Rusy

Společnost Trump Organization, firma zastřešující realitní byznys prezidenta Donalda Trumpa, předala vyšetřovatelům "velký balík" dokumentů o událostech, schůzkách a konverzacích, které se v období mezi červnem 2015 a lednem 2017 odehrály v newyorské Trump Tower, centrále Trump Organization. Oznámila to televize CNN.

Materiály obdrželi členové týmu zvláštního vyšetřovatele FBI Roberta Muellera, který pátrá po stopách ruského vlivu na předloňské americké prezidentské volby. Mezi soubory elektronické pošty a záznamy schůzek jsou podle CNN i informace vztahující se k setkání z června 2016, kdy skupina lidí blízkých Trumpovi včetně jeho syna Donalda v Trump Tower jednala s ruskou advokátkou Nataljou Veselnickou, napojenou údajně na Kreml.

 

Vyšetřovatelé dostali také informace o kontaktech Trumpova volebního štábu se zástupci kontroverzního serveru WikiLeaks. Balík dokumentů obsahuje rovněž údaje, které se vztahují k ruskému podnikateli Arazu Agalarovovi a šéfovi rusko-americké obchodní komory v USA Sergeji Millianovi. Agalarov podle dřívějších informací amerického tisku schůzku s Veselnickou inicioval.

Kdo je kdo v Trumpově ruské aféře?Kdo je kdo v Trumpově ruské aféře?autor: INFO.CZ

Obchodních aktivit Trumpova realitního impéria se podle CNN dodané dokumenty netýkají. Trump loni varoval, že pokud se Mueller jeho komerčními zájmy bude zabývat, překročí "červenou čáru".

Kromě Muellerovy skupiny vyšetřují údajný ruský vliv na prezidentské volby také tři kongresové výbory. I ty podle CNN dokumenty od Trump Organization dostaly.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek