Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Evropským letům do USA stále hrozí zákaz laptopů. Rozhodnuto zatím není

Evropským letům do USA stále hrozí zákaz laptopů. Rozhodnuto zatím není

Osud možného zákazu počítačů a tabletů na transatlantických letech mezi Evropou a Spojenými státy zůstává otevřený. Agentura DPA či portál Politico s odvoláním na své zdroje dnes uvedly, že Washington na spojích s Evropou cestujícím nadále umožní brát si na palubu laptopy, ministerstvo vnitřní bezpečnosti USA ale takovou zprávu označilo za nesprávnou. Americké ministerstvo nyní podle DPA připravuje podrobné prohlášení.

"Žádný zákaz nebude. Obě strany se dohodly, že zintenzivní technické rozhovory a pokusí se najít společné řešení," citoval Politico svůj zdroj z Evropské komise. Také DPA napsala, že američtí zástupci záměr nerozšířit zákaz na Evropu ohlásili během dnešní telefonické konference s Evropskou komisí.

"Tyto zprávy jsou naprosto nesprávné," uvedlo americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Nyní tento úřad podle DPA chystá prohlášení, ačkoli během dneška uvedl, že žádné oficiální oznámení k rozšíření zákazu počítačů či tabletů na palubách letadel na tento týden nechystá.

Americká vláda už v březnu pasažérům zakázala brát některé elektronické přístroje, jako jsou notebooky či tablety, s sebou na palubu linek spojujících desítku letišť v Severní Americe a na Blízkém východě. Rozhodnutí zdůvodnila obavou, že by teroristé mohly do laptopů umístit nálože.

Pokud by byla podobná opatření zavedena i na linkách mezi USA a Evropou, nesměli by cestující mít v příručním zavazadle žádný přístroj větší než mobilní telefon. Tato zařízení by i nadále lidé mohli nechat přepravit v zapsaných zavazadlech, která se ukládají do zavazadlového prostoru letadla.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek