Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Expremiér se opil tak, že zaspal klíčové hlasování. Snažili se ho vzbudit, ale marně

Expremiér se opil tak, že zaspal klíčové hlasování. Snažili se ho vzbudit, ale marně

Současný australský premiér Malcolm Turnbull hodně vyčinil svému předchůdci Tonymu Abbottovi. Podle Turnbulla se Abbott v roce 2009 nemohl dostavit do parlamentu, protože byl příliš opilý. Abbott tuto historku potvrdil. Řekl, že ještě v době, kdy byl stínovým ministrem, kvůli opilosti nebyl schopný přijít na jednání.

 
 

Jeho tehdejší nepřítomnost vyvolala řadu dohadů, nikdo přesně nevěděl, proč se Abbott neúčastnil zásadního hlasování. Bylo přitom dost podstatné, neboť ve světě zrovna probíhala hospodářská krize a poslanci chtěli schválit případná ekonomická opatření. Turnbull nastalou situaci popsal jako nepřijatelnou.

„Zklamal mě, nemůžu si vybavit, zda se stalo, že by někdo byl tak opilý, že by nepřišel. Věděl, že budeme rozhodovat o něčem důležitém. Tony se pak přiznal, dobře ví, že to byla chyba,“ řekl premiér.

Abbott řekl, že v předvečer volby on a jeho kolegové vypili několik lahví vína. „Jednalo se o vyhrocenou situaci, vypil jsem víc, než jsem měl. Pamatuji si, že jsem si lehl a najednou bylo ráno.“ Wayne Swan, který byl v roce 2009 vicepremiérem, to Abbottovi nemůže odpustit. „Tony prospal to nejdůležitější jednání za posledních padesát let.“

Více si přečtěte na webu Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek