Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Fotkou roku je snímek atentátníka z Ankary, uspěl i Čech. Prohlédněte si i další oceněné fotografie

Fotkou roku je snímek atentátníka z Ankary, uspěl i Čech. Prohlédněte si i další oceněné fotografie

Nejlepší fotografií loňského roku se stal snímek atentátníka, který v prosinci v Ankaře zabil ruského velvyslance Andreje Karlova. Jeho autorem je fotograf Burhan Ozbilici, který pracuje pro agenturu Associated Press. Fotka vzbudila pozornost díky tomu, že syrově zachytila atentátníkův fanatismus, ale i pohotovostí tvůrce snímku. 

Ve chvíli, kdy turecký policista začal 19. prosince v galerii turecké metropole střílet na ambasadora Andreje Karlova, se všichni přítomní skrývali a báli o život. Turecký fotograf riskoval a nafotil sérii snímků, kterou nazval Vražda v Turecku.

Karlova zabil na vernisáži v ankarské galerii 22letý policista Mevlüt Mert Altintaş, který naznačil bezprostředně po činu, že šlo o pomstu za bombardování a dobytí severosyrského města Halab (Aleppo). Poté ho turecká policie zastřelila.

Český fotograf Michael Hanke skončil ze tří oceněných na druhém místě za snímky z turnaje mladých šachistů. V kategorii zvítězil Ital Giovanni Capriotti, třetí byl Kanaďan Darren Calabrese.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek