Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Francie v pohotovosti: Teroristé se zaměří na vlaky. Hrozí, že je začnou vykolejovat, varuje policie

Francie v pohotovosti: Teroristé se zaměří na vlaky. Hrozí, že je začnou vykolejovat, varuje policie

Teroristé v poslední době signalizují, že by vedle používání vozidel k zabíjení lidí a vedle útoků na uniformované příslušníky bezpečnostních sil mohli v Evropě přejít i k tomu, že začnou vykolejovat vlaky. Podle agentury AFP na to upozornilo generální ředitelství francouzské policie (DGPN).

Vzhledem k nedávné výzvě džihádistické propagandy vykolejovat vlaky je nutné zvláštní pozornost věnovat každé informaci o proniknutí nebo pokusu o sabotáž v objektech spojených s vlakovou dopravou," uvádí se v příslušném telegramu, který ředitelství rozeslalo.

"Je důležité zdůraznit nedávné výzvy teroristických organizací zaměřené na 'osamělé vlky' a podněcující k vykolejování vlaků, zakládání lesních požárů nebo ke způsobování otravy potravinami v Evropě," konstatuje rovněž zmíněný dokument.

Al-Káida ve svém časopise radí začínajícím teroristům: útočte na vlaky.Al-Káida ve svém časopise radí začínajícím teroristům: útočte na vlaky.autor: reprofoto/twitter

Generální ředitelství také upozornilo, že je nutné zvýšit viditelnou přítomnost bezpečnostních sil na místech spojených s dopravou, především na nádražích, která jsou obzvláště citlivým terčem pro případné teroristy. Jde o to zvýšit odstrašující účinek na těchto místech.

To samé se týká i turistických a kulturních zařízení, kde může při útocích přijít o život velké množství lidí.

V souvislosti s případy zabíjení najížděním auty do lidí dokument vyzývá "správce vozových parků, personální ředitele a řidiče", aby neprodleně oznamovali veškeré krádeže vozidel nebo jakékoli podezřelé chování.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek