Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Francouzská vláda si hladce došla pro důvěru. Premiér slíbil věznice, které nebudou líhní násilí

Francouzská vláda si hladce došla pro důvěru. Premiér slíbil věznice, které nebudou líhní násilí

Nová francouzská vláda premiéra Édouarda Philippea získala důvěru parlamentu, v hlasování ji podpořilo 370 poslanců z 577. Hlasování se zdrželo 129 členů sněmovny, informuje agentura Reuters. Fakticky šlo o formalitu, neboť v parlamentu má většinu strana prezidenta Emmanuela Macrona, který Philippea do funkce jmenoval.

Nový premiér při představování vládního programu v parlamentu oznámil velkou reformu soudnictví, která má posílit nezávislost soudců a zjednodušit justiční systém. Počítá také s vytvořením 15 000 nových míst ve věznicích, aby se vězňům dostalo důstojného zacházení a věznice nebyly "líhní pro budoucí násilí".

Philippe dále uvedl, že vládní dluh je ve Francii na nepřijatelné míře, což má změnit plán omezující vládní výdaje pro následujících pět let. V oblasti zdravotnictví chce podle Philippea vláda klást důraz na prevenci, jejíž součástí bude také povinné očkování dětí doporučenými vakcínami. Vláda chce také postupně zdražovat cigarety, a to až na 10 eur (asi 260 Kč) za balíček, a bojovat proti jejich pašování, uvedl Philippe.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek