Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

GALERIE: Chile stále hoří. Podívejte se na snímky z oranžového pekla

GALERIE: Chile stále hoří. Podívejte se na snímky z oranžového pekla

Rozsáhlé lesní požáry v centrální a jižní části Chile vláda označila za jedny z nejhorších v historii země. Zuří už zhruba dva týdny a minimálně deset lidí je nepřežilo.

Živel zničil přes 2900 kilometrů čtverečních porostů a stále se šíří. Ze 128 současných požárů se jich asi 77 nyní nedaří dostat pod kontrolu, uvedla agentura DPA.

Evakuovat se muselo už několik tisíc lidí, například z obce Santa Olga s asi 5000 obyvateli, která leží asi 500 kilometrů jižně od metropole Santiaga. Požáry se na jih rozšířily také do regionu Bío-Bío, kde se podle chilského rozhlasu blíží ke dvousettisícovému městu Concepción.

Boj s ohnivým živlem stěžují vysoké teploty, které sahají ke 39 stupňům, vyprahlá země po dlouhém suchu a vítr o rychlosti kolem 50 kilometrů za hodinu, který často mění směr.

Některé z požárů byly způsobeny žháři. Policie v této souvislosti zadržela již 21 podezřelých, několik z nich už obvinila. V jednom z nejpostiženějších regionů O'Higgins byli ze žhářství obviněni dva bývalí hasiči.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek