Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

GALERIE: Trump začíná opevňovat USA. Co chystá?

GALERIE: Trump začíná opevňovat USA. Co chystá?

Donald Trump začíná po pěti dnech v Bílém domě plnit hlavní a zároveň nejkontroverznější sliby, které dal v kampani před volbami. Oznámil, že pozastaví přijímání migrantů z Blízkého východu a zahájí stavbu zdi na hranici s Mexikem. Co přesně chce udělat? Zjistíte v naší galerii.

Málokterá Trumpova slova před volbami vzbuzovala takový poprask. Plán opevnit hranici s jižním sousedem neprostupnou bariérou se stal do určité míry symbolem Trumpova prezidentského působení. Teď ho chce vůdce USA začít skutečně naplňovat.

Na Trumpa čeká zhruba 3 200 metrů dlouhá hranice, která je teď zajištěná ploty a dalšími bariérami jen částečně. Původní prohlášení, že se zeď potáhne v celé délce hranice, Trump postupně zmírnil stejně jako slova, že za ni Mexiko zaplatí. O smyslu jeho konání přesto panují pochybnosti.

Momentálně mají úřady pod kontrolou jen zlomek hranice, což pašeráky i lidi, kteří se chtějí do USA nelegálně dostat, žene do míst, která pod kontrolou nejsou.

Není bez zajímavosti, že některé úseky hranice poblíž nechvalně známých oblastí, kde ve velkém operují drogové gangy, jsou například na mapách Googlu rozostřené. 

Spojené státy jsou vzhledem ke své poloze pro Mexičany s přehledem nejpopulárnější destinací. Nelegálně hranici překročí odhadem 500 tisíc lidí ročně. Legální pohyb se eviduje v milionech. 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek