Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Gang mladých migrantů chtěl na Vánoce upálit bezdomovce. Nepamatuju si to, hájí se jeden z nich

Gang mladých migrantů chtěl na Vánoce upálit bezdomovce. Nepamatuju si to, hájí se jeden z nich

Sedm migrantů ze Sýrie a Libye ve věku 16 až 21 let stanulo před německým soudem proto, že se o Vánocích pokusili podpálit bezdomovce. Šest z nich čelí obvinění z vraždy, sedmý z neposkytnutí pomoci. Incident se odehrál na Štědrý den, bezdomovec – Polák smrti unikl o vlásek jen díky včasnému zásahu kolemjdoucího.

Vůdce skupinky mladíků, 21letý Syřan, hodinu po půlnoci zapálil papírový kapesník a hodil jej na noviny, kterými se bezdomovec spící ve stanici metra chránil před mrazem. Ve chvíli, kdy se plameny rozšířily, Syřan i celá jeho skupinka utekli. Řidič vlakové soupravy v metru, kde se celý incident odehrál, naštěstí bezdomovce uhasil hasicím přístrojem, kolemjdoucí pak zalarmovali záchranku a polici.

Jen těžko uvěřitelný čin zaznamenaly bezpečnostní kamery, po zveřejnění záběrů, které vyvolaly vlnu odsouzení, se šest migrantů policii samo přihlásilo, sedmý byl zatčený krátce nato. Hlavní útočník se hájil tím, že byl opilý a na nic z osudné noci si nepamatuje.

Souzení migranti do Německa přišli mezi roky 2014 a 2016, mnozí z nich jako mladiství bez doprovodu rodičů. Incident tak znovu otevřel národní debatu o přijímání mladistvých uprchlíků.

V případě odsouzení hrozí hlavnímu aktérovi útoku minimálně tři roky za mřížemi.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek