Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Gesto usmíření dojalo celou soudní síň. Muslim objal vraha vlastního syna a odpustil mu

Gesto usmíření dojalo celou soudní síň. Muslim objal vraha vlastního syna a odpustil mu

Otec muslimského mladíka, který přišel o život během loupežného přepadení, dojal celou soudní síň k slzám. Místo nenávistných výhrůžek totiž pachateli otřesného činu před zraky návštěvníků soudu odpustil a dokonce ho kvůli odsouzení politoval. Informovala o tom americká televize CNN.

Trey Relford byl odsouzen na 31 let do vězení poté, co přiznal spoluvinu na loupeži a vraždě 22letého Salahudína Jitmúda. Ten v osudný večer v dubnu roku 2015 právě doručil poslední pizzu, když ho útočníci přepadli. Relford přiznal, že loupež naplánoval, odmítá ale, že by se na zabití poslíčka v americkém státě Kentucky podílel.

Během soudního líčení všem přítomným vyrazil dech otec zavražděného, který je dojal k slzám. Velmi emotivní slyšení musela plačící soudkyně dokonce nechat v jednu chvíli přerušit. Místo výčitek a zloby totiž lidé v síni od otce muslimského vyznání slyšeli jen slova plná míru a odpuštění.

„Neviním vás. Nezlobím se na vás. Odpouštím vám. Cokoliv se vám stane, je od Alláha,“ řekl odsouzenému Sombat Jitmúda s tím, že mu odpouští jménem svého syna i jeho matky, která zemřela o rok dřív.

„Jsem naštvaný na ďábla, který vás svedl z cesty a přivedl vás k tomuto hroznému činu,“ prohlásil před soudem otec, který přišel o syna. Relfordovi dokonce řekl, že mu ho je kvůli jeho situaci líto. „Cítím se kvůli vám tak smutný, že musíte být v této situaci kvůli zločinu, který byl spáchán,“ řekl mu klidným hlasem.

Když skončil svůj dojemný projev, přišel k Relfoldovi a objal ho. Gesto ho dojalo k slzám a společně se svou matkou se Jitmúdovi omluvili. „Omlouvám se za to, co se ten den stalo. Nemůžu dělat nic, abych to vrátil zpátky,“ řekl Relford otci zavražděného.