Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Google a Tencent uzavřely dohodu. Budou sdílet patenty

Google a Tencent uzavřely dohodu. Budou sdílet patenty

Americká firma Alphabet, vlastník internetového vyhledávače Google, uzavřela s čínskou internetovou společností Tencent smlouvu o sdílení patentů. První dohoda tohoto druhu s partnerem z Číny jí umožní expanzi na místním trhu. Finanční podmínky spolupráce Alphabet ve svém pátečním prohlášení neuvedl.

Vyhledávač Googlu, jeho e-mailové služby a obchod s aplikacemi App Store čínské úřady blokují. Obě firmy se dohodly na spolupráci v široké škále technologických produktů, celkový rozsah dohody ale Google nezveřejnil.

Firma uzavřela v minulosti podobné dohody se společnostmi Samsung Electronics, LG Electronics a Cisco Systems. Jejich záměrem bylo zmenšit riziko možných soudních sporů o porušení patentu.

Tencent je největší čínská internetová společnost. Známá je hlavně díky své mobilní aplikaci WeChat, investuje však do mnoha sektorů, včetně hazardních her, zábavy, cloudových služeb nebo internetového finančnictví.

Google v uplynulém roce zvyšoval svou přítomnost na čínském trhu. Otevřel zde výzkumné centrum umělé inteligence, uvedl na trh verzi aplikace pro svůj překladač a expandoval do dalších měst.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

Letos firma v Číně po osmi letech obnoví svou mapovou službu. Vytvořila čínskou verzi webu Google Maps a představila mapovou aplikaci pro čínské chytré telefony iPhone.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek