Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hamburk v dýmu a plamenech. Nepokoje kvůli summitu G20 neutichají, policie volá posily

Hamburk v dýmu a plamenech. Nepokoje kvůli summitu G20 neutichají, policie volá posily

Proti summitu už druhý den v hamburských ulicích protestovali odpůrci globalizace a demonstrace neutichly ani dnes večer. Německo k zajištění pořádku do města, kde je odhadem na 100.000 demonstrantů, povolalo zhruba 20.000 policistů, ale ani tento počet očividně nestačí k udržení klidu. Policie již požádala o další posily.

Střety mezi policií a demonstranty jsou násilné, podle posledních zpráv bylo zraněno 196 policistů a neupřesněný počet protestujících. Bezpečnostní jednotky dosud zadržely 83 lidí.

V hamburské čtvrti Altona neznámí pachatelé zapálili desítky aut a zaútočili i na několik policejních vozů. Ve čtvrti St. Pauli se policie ve večerních hodinách střetla s 500 demonstranty, kteří házeli kameny, v městské části Schanzenviertel jeden z policistů vystřelil varovně do vzduchu. Střety mezi demonstranty a bezpečnostními složkami se během dne přesunuly i do blízkosti budovy Labské filharmonie, kde byl pro představitele G20 připraven večerní koncert.

Demonstranti se rovněž snažili blokovat příjezdové cesty k přísně střežené zóně kolem areálu hamburských veletrhů, kde G20 jedná. Demonstrace ovlivnily i doprovodný program partnerek a partnerů státníků, který se musel změnit. Manželka amerického prezidenta Trumpa Melania dokonce z bezpečnostních důvodů nemohla opustit hamburskou vilu, ve které přebývá.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek