Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hillary se nevzdává. Zakládá novou politickou skupinu, se kterou chce bojovat proti Trumpovi

Hillary se nevzdává. Zakládá novou politickou skupinu, se kterou chce bojovat proti Trumpovi

Poražená kandidátka v boji o post prezidenta USA Hillary Clintonová se vrací do politického života ve velkém stylu. Podle informací serveru Politico založí bývalá ministryně zahraničí již za několik dní novou platformu, skrze kterou plánuje bojovat s politickou agendou prezidenta Donalda Trumpa. 

Nová politická skupina Hillary Clintonové by se měla jmenovat Onward Together (Společně vpřed) a oficiálně by měla začít fungovat pravděpodobně od příštího týdne, uvádějí nejmenované zdroje serveru Politico. Hlavním posláním politické platformy by mělo být vystupování proti politice prezidenta Trumpa, skupina také plánuje finančně podporovat různá hnutí, která se proti Trumpově politice rovněž vymezují. 

Clintonová nyní intenzivně hledá pro svoji skupinu členy širšího managementu a jedná s finančními dárci. Politico očekává, že v novém politickém uskupení zasedne jako hlavní fundraiser Dennis Cheng, finanční ředitel prezidentské kampaně Clintonové. V managementu by rovněž měla být i bývalá náměstkyně Clintonové na ministerstvu zahraničí Judith McHaleová, která se bude věnovat hledání vhodných skupin, které bude Onward Together podporovat.

Neúspěšná prezidentská kandidátka na post hlavy státu nedávno uvedla, že za její porážku může několik faktorů. Mezi nimi údajně vyčnívá aktivita šéfa FBI Jamese Comeyho či zveřejňování hackery získaných informací serverem WikiLeaks. Clintonová to řekla na světovém ženském fóru v New Yorku, kde se rovněž pustila do kritiky některých Trumpových kroků v prezidentském úřadě.

Tiskový mluvčí Clintonové zprávu o založení politické platformy nekomentoval.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek